O  nás

Naše mateřská škola Plaváčci v obci Plav je nově postavené zařízení dle nových a moderních stavebních technologii, jejíž zřizovatelem je obec Plav.
Budova byla zkolaudovaná v měsíci srpnu roku 2018. jak již název napovídá je obec spojena s vodou přesněji řečeno s řekou Malší, neboť se rozkládá po obou březích řeky. Plav leží jižně od Českých Budějovice. Budova mateřské školy je umístěna v okrajové, klidné části obce, v blízkosti pěkné přírody s dobrou dopravní dostupností. Součástí budovy je zastřešená terasa navazující na prostornou zahradu vybavena moderními herními prvky – programem pro sportovní vyžití dětí. Jedná se o jednopodlažní objekt, který je plně koncipován pro provoz předškolního zařízení s vlastní vývařovnou se zázemím.
Parkoviště, které je před budovou mateřské školy, slouží pro účely školy a má dostatečnou kapacitu, umožňující pohodlné parkování aut pro rodiče dopravující své děti do předškolního zařízení.

Mateřská škola Plaváčci nabízí klidné, rodinné prostředí, bezpečné klima, o které se stará nejen tým zaměstnanců školy, ale také zřizovatel svým vstřícným a přátelským přístupem.

Cíle a záměry naší mateřské školy

• základem výchovy ve škole je laskavý a citlivý přístup ke každému dítěti s ohledem na jeho individuální potřeby, citová podpora a rozvoj
  • vést děti k ohleduplnosti, kamarádství, toleranci a respektu k druhému
  • velký důraz klademe na rozvoj poznávání, zdroj učení, prosociálního chování, rozvoj komunikačních schopností, na výchovu ke zdraví a zdravému životnímu stylu